• 02188566197

اسید استئاریک

اسید استئاریک ترکیبی است که در بیش تر چربی‌ها و روغن‌های حیوانی و نباتی وجود دارد، البته در

چربی‌های حیوانی نسبت به چربی‌های گیاهی بیش تر موجود است. در این بین یک استثناء مهم وجود دارد؛ کره  کاکائو و کره درخت شیا؛ که حدود ۴۵ درصد از اسید های چرب موجود در آن ها از اسید استئاریک به وجود آمده است.
از افزودن اسید به چربی حیوانی به همراه آب، در فشار و دمای بالا اسید استئاریک تولید می شود. این فرایند، هیدرولیز تری گلیسیریدها را به دنبال دارد. اسید استئاریک از طریق هیدروژنه کردن برخی از روغن های گیاهی اشباع نشده نیز می تواند به دست آمده باشد. به طور معمول اسید استئاریک در واقع ترکیبی از اسید استئاریک و اسید پالمیتیک(palmitic acid) است. اسید استئاریک خالص نیز به صورت جداگانه وجود دارد.
گرید :
 
کاربردهای اسید استئاریک:
این اسید به عنوان یک عنصر در تولید مکمل ‌های غذایی، پاستیل‌ های روغنی، مواد آرایشی، شمع، پلاستیک و  هم چنین جهت نرم کردن لاستیک بسیار کاربرد دارد. از اسید استئاریک هم چنین برای سخت کردن صابون‌ها به خصوص صابون هایی که با روغن نباتی ساخته می‌شوند، استفاده می‌شود.
هم چنین اسید استئاریک در هنگام ساخت گچ‌های ریخته گری، به عنوان یک ترکیب جداکننده از یک قطعه قالب گچی و یا از آشغال و پسمانده ی قالب به کار برده می شود.
 اسید استئاریک به همراه اتیلن گلیکول تشکیل استرهای گلیکول استارات وگلیکول دی استارات داده که موجب تأثیر مروارید گونه ای در شامپو و صابون می شود.
از اسید استئاریک در کپسول آتش نشانی نیز استفاده می شود.
در قند و شکر شربت ها و آب نبات ها از اسید استئاریک به عنوان عامل سخت کننده استفاده می شود. این اسید بیش تر در آب نبات های درمانی به کار می رود؛ مثلاً آب نبات های حاوی ویتامین سی که در درمان علائم سرماخوردگی مؤثر است.
اسید استئاریک به همراه روی و به شکل استئارات روی، به صورت پودر باد زننده یا آهار زننده بر روی انواع کارت ها به منظور انتقال و جنبش راحت ترکارت ها به کار برده می شود.
 از اسید استئاریک به همراه روغن کرچک در تهیه نرم کننده پارچه و اندازه بندی آن استفاده می شود.
اسید استئاریک در آتش کاری یا کارهای مرتبط با آتش، اغلب به منظور پوشاندن توسط پودرهای فلزی از جمله آلومینیم و آهن به کار برده می شود. در این فرایند از طریق جلوگیری از اکسیداسیون، ترکیب حاصل شده برای مدت زمان طولانی تری ذخیره می شود.
اسید استئاریک از معمول ترین و پرکاربردترین لوبریکان‌ ها یا روان کننده ‌ها در طی تزریق به قالب و تحت فشار قرار دادن پودرهای سرامیکی می‌باشد.

  • تهران شهرک غرب بلوار دریا روبروی صرافهای جنوبی خیابان رامشه نبش توحید پنجم غربی پلاک2 واحد8
  • 021-88566197،021-88566182
  • 021-86129940
  • 09121145431،09122772718
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال یک پیام

  متاسفانه ایمیل ارسال نگردید   پیغام شما با موفقیت ارسال شد.
بالا